Eminevim’den 15 Temmuz Açıklaması

0
388

Ülkemizin geleceği ve iktisattaki başarılı teşebbüslerin devamı için anti demokratik uygulamalara karşı her alanda faal uğraş edilmesi gerektiğini belirten Üstün, iletisinde şu sözlere yer verdi:

“Ülkemizin iktisatta yaşadığı başarılı gelişimlerin önünü kesmek için makul vakitlerde hain teşebbüslerde bulunma alışkanlıklarının, 15 Temmuz 2016 günü milletimizin verdiği tarihi karşılıkla son bulduğuna inanıyoruz. Demokrasiye ve özgürlüğüne düşkün olan milletimiz, o tarihte karşı karşıya kaldığı tehlikeyi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bertaraf ederken iş dünyası olarak bizler de kalkışmayla engellenmek istenen ekonomik istikrarın kesintiye uğramasına fırsat vermeden, iktisat çarklarının dönmesi için sağladığımız katkılar ve yatırımlarla her vakit devletimizin yanında durmayı misyon ve sorumluluk bildik. Eminevim olarak o kara gecenin iktisat üzerinde bırakmak istediği yıpratıcı tesirin önüne geçebilmek için birinci günden itibaren var gücümüzle hizmetlerimizi aralıksız sürdürdük. Bugün de üzerinden 5 yıl geçen hain kalkışmanın akabinde ülkemizin geleceği için tıpkı kararlılık ve birebir sorumluluk şuurunu taşıyor, değerlerimizden ve duruşumuzdan taviz vermeden bu çeşit anti demokratik uygulamalara karşı her alanda çaba edilmesi gerektiğine inanıyoruz.

İnsanımıza çok acılar çektiren darbe teşebbüslerinin ülkemizi geri götürmesine müsaade vermeden, gelecek için büyük bir kararlılıkla uğraş göstermeli ve ekonomik istikrardan ödün vermemeliyiz. Zira ekonomik istikrarın korunması ve bu taraftaki büyük maksatların gerçekleşmesi için başta demokrasi olmak üzere her alanda güçlü temellere sahip bir Türkiye ile mümkün olabilir. Biz de ülke olarak hiçbir anti demokratik uygulamaya fırsat vermeden birebir inanç ve fedakarlıkla ülkemizin parlak geleceğini birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle bu uğurda devletimizin bekası ve milletimizin selameti için hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize bir defa daha şükranlarımı sunuyorum.”

Önceki İçerikMüteahhitler, konut fiyatlarında düşüş beklemiyor
Sonraki İçerikAlçıpan

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz