Son Dakika :

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE KALICI OLMAK
İsrafil KarataşKARNUR İNŞAAT
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE KALICI OLMAK

SÜREKLİ GAYRET İSTER

İsrafil Karataş Karnur İnşaat Ltd.Şti’nin yönetim kurulu başkanı ve Ceo’su. 30 yılı aşkın bir zamandır İnşaat sektörünün içinde bir isim. Çorum Alaca doğumlu olmasına rağmen Ankara’da tamamladığı eğitim sonrası ailesi ile Bursa’ya yerleşen İsrafil Karataş bugün Bursa’nın en büyük projelerine imza atan isimlerden biri.

TEK BAŞINA AMA KARARLI BAŞLADIM

Karnur İnşaat Ltd. Şti. sahibi ve Ceo’suyum. 30 seneyi aşkın süredir inşaat sektörünün içindeyim. İyisiyle, kötüsüyle bugünlere yüz akımızla geldiğimize inanıyorum.1962 yılında doğduğum Çorum’un Alacailçesinde ilk tahsilimi yaptım. Daha sonra Ankara’da eğitimime devam ettim.Babam inşaat işindeydi, baba mesleği olarak inşaat işleri ilgimi çekti ve birlikte çalışmaya başladık. Yaklaşık 40 yıl önce geldiğimiz Bursa’da da, inşaat işlerine babamla birlikte devam ettik.Bundan 30 sene öncesinde de kararlı olarak ve tek başıma Tahtakale’de küçükbir ofiste ve az sayıda şantiyede taahhüt işlerine başladım.Sonrasında Gazcılar Caddesi’ndeki ofislerde devam eden ve sürekli gelişen taahhütişlerimiz, bugün Beşevler’deki modern ofisimiz ve 15-20 şantiyede devam eden inşaat işlerine dönüştü.
Bunda; yaptığımız işlerimizde, taahhütlerimizde titiz çalışmamız, kusursuz imalatlar ve devamında müşteri memnuniyetleri yatmakta. Asla yaptığımızla yetinmedik, her zaman nasıl daha iyi yapabiliriz, ne kadar ileri gidebiliriz diyerek çalıştık ve bunun karşılığını aldık.

Birkaç sene öncesine kadar işlerimizin çoğunluğu Yıldırım ve Osmangazi İlçelerinde idi. Şimdi artık Bursa’nın batısında daha çok çalışıyoruz. Özlüce, Altınşehir, Kayapa, Görükle ve Beşevler projemizin yoğun olduğu bölgeler.

SÖYLEDİĞİNİZ NEYSE YAPTIĞINIZ DA O OLMALI

Taahhüdünü aldığımız işlerimizde, yer sahiplerine ve müşterilerimize layık olduğu en iyi hizmeti vermek insanüstü bir gayret sarf ediyoruz. Proje safhasında, sürekli birlikte çalıştığımız mimar ve mühendis kadromuzla, neyi nasıl yapacağımızı en ince detaylarına kadar tasarlayarak hareket ediyoruz. Üretiminde bizim olduğumu bir işin insanlara vereceği güveni, rahatlığı ve kalitesi her zaman önceliğimiz oluyor. Bu adımlar zaten bizi bugünlere getiren en önemli noktalar oldu. Yerleşimini yaptığımız binaların, oda, banyo ve mutfakları ile balkonların konumlandırılması, kullanılan alanların en işlevsel şekilde oluşturulması, uzman teknik kadromuzun, herkes tarafından takdir edilen tasarımlarının sonucudur. Birlikte çalıştığımız herkes işine, sözüne ve yapabileceklerine güvendiğimiz insanlardan oluşmakta.

O nedenle çalışma arkadaşlarımın yaptıkları projeleri, inşaat aşamasında birebir uygulamaya koyuyoruz. Hiçbir zaman önce kar olarak bakmadık işimize. Önemli olan şey, insan hayatı ve size duyulan güven. Bunu zedelerseniz bir daha geri dönüşü olmaz. Sadece işimizi iyi yapmak adına da değil, insan olmak da bunu gerektirir. O nedenle kullandığımız her malzeme TSE’li ve en kaliteli ürünlerden seçilerek kullanılıyor.

Tedarikçilerimiz de bu konuda en iyi hizmeti vermek için yanı başımızdadırlar çünkü onlar da iyi yapılan işin altında imzalarının olmasından gurur duyuyorlar. Uygulamayı yapan ekiplerimiz, her zaman sahalarında en uzman kişilerden seçilir. Yaptıkları imalatlar şantiye şeflerimizin nezaretinde üretilir. İşlerimizin denetlemesi teknik kadromuz tarafından sürekli ve düzenli olarak yapılır. Böylece en küçük aksaklık ve detay sorunlarının önüne işin başında geçilebilir. Her şeyi iyi yapmak ve en kalitelisini kullanmak yeterli değildir. Doğru bir kontrol mekanizması oluşturmak iş hayatının size getireceği kötü sürprizleri neredeyse yok denecek kadar aza indirmenizi sağlar. Tüm bu yaptıklarımız işimizi sevmekle ve müşterilerimize en iyisini sunmak için bize özel organizasyonumuz. Bu organizasyonda müşteri memnuniyet, çerçevesinde kullanıcılarımız ve müşteri ile yakınlarından gelebilecek istekleri de değerlendirip yerine getirmek de var.

YAPTIM BİTTİ DİYE BİR MANTIK YOK

Her şey bitti, satışları yaptım gibi keyfi bir mantığa inanmıyorum. O nedenle satış ofisimiz, satış ve sonrasında müşterilerimize en iyi hizmeti, güler yüzlü ve içten davranışlarıyla vermek için canla başla çalışır. Satış esnasında verdiğimiz sözlerimizin yerine getirilmesi için, işlerin kendilerini ilgilendiren kısmının takiplerini de yaparlar. Muhasebe bölümümüz, tüm birimlerimiz ile diyalog halinde, müşteri ve tedarikçilerimizle olan ilişkilerimizi mükemmel bir şekilde sürdürür. Bize çalışan, bizimle çalışan herkesin emeği ve hakkı zamanında ve doğru ödenmelidir. Bu iş hayatımın değişmeyen en önemli prensiplerinden biridir.

Bir işte en iyi olmak yetmez. Yaptığımız mişin verdiğimiz hizmetlerimizin gelişerek, kusursuz olarak devam etmesi için tüm birimlerimizle tek vücut olarak çalışmak gerektiğini düşünüyorum ve her zaman bu mantıkla hareket ediyorum. O nedenle hiçbir engel bizi baş koyduğumuz bu mükemmelliyetçi yoldan ayıramaz. Müşterilerimizi mutlu ve memnun etmek için, hep iyiye en iyiye ulaşmak için daha çok çalışmak beni mutlu eden tek gaye. Sonuçta bu istek ve arzuların karşılığını gerçekten alıyorsunuz. Bunun için de şükrediyorum. Biliyorumki, çevremizde parmakla gösterilen bir şirketiz. Geldiğimiz noktaya nasıl geldiysek şımarmadan öyle devam etmek de bizim prensibimiz. Hayatın size sunduğu güzellikleri, başarıyı doğru karşılamak ve doğru yaşamak çok önemli bir görev. Bunun bize yansıyan gereklerini yapmaktayız ve hiç ödün vermeden yapmaya da sonuna kadar devam edeceğiz. Buna kararlıyız.

İSRAFİL KARATAŞ’TAN BAŞARI ÖNERİLERİ

-Sorumluluğunuzu aldığınız işi zamanında hatta zamanından önce bitirin,
-Vaatler insanlara çekici gelebilir ama,önemli olan vaadiniz’in büyüklüğü değil
yerine getirilip getirilmemesidir.
-En büyük gücün sahip olduğunuz nitelikli insan gücü olduğunu unutmayın.
-Sektör ve Dünya dinamiklerini dikkatle takip edin ve firma stratejinizi bu gelişmeler
ışığında oluşturun.
-Belli bir alanda uzmanlaşmak için çaba harcayın.

Etiketler: başarı önerileri, başarı öyküleri, İnşaat Burada, İsrafil karataş, İsrafil karataş kimdir, karnur inşaat, karnur inşaat projeleri,
Copyright © 2020 adacreative.com