Son Dakika :

KDV HAMLESİ YABANCILARI TÜRKİYE’YE ÇEKECEK
Yasin Tatlıdil GAYRİMENKUL UZMANI
KDV HAMLESİ YABANCILARI TÜRKİYE’YE ÇEKECEK

Yabancılara konut ve işyeri satışlarında KDV’nin kaldırılması kararı, gayrimenkul
sektöründe olumlu etki yarattı. Yabancılara konut ve işyeri satışlarında KDV’nin kaldırılması kararı, gayrimenkul sektöründe olumlu etki yarattı. Bunun sonucunda sektörde ciddi bir hareketlenme yaşanacak, bu düzenleme, alım yönünde Türkiye’ye ilgiyi artıracaktır. Gayrimenkul sektöründeki hareketlilik olumlu yönde devam ediyor. Yabancılara yönelik vatandaşlık teşviğinin ardından bir adım daha atıldı. Yabancı yatırımcıların konut ya da işyeri alımlarında KDV kaldırıldı.
Bilindiği gibi daha önce 1 milyon dolarlık yatırım yapan yabancı yatırımcı Türk vatandaşlığı hakkını elde ediyordu. Bu karar yabancı satışlarını hareketlendirmişti. Ancak yabancılar için KDV’nin kaldırılması, çok
yerinde ve isabetli bir karar oldu. Böylece hem yabancılara satışlar hareketlenmiş olacak hem de Türkiye’ye ciddi bir döviz girişi sağlanacağına inanıyoruz. KDV’nin sıfırlanması fiyatlara yansıyacak. Bu şartlarda alıcının direkt olarak faydalanacağı bir uygulama hayata geçilecek. KDV muafiyetinin satışları ciddi şekilde artıracağını düşünüyorum.

Copyright © 2020 adacreative.com